Titulní obrázek


Japonská měna zapříčinila konec prodeje Lanceru desáté generace

Z britského automobilového trhu zmizel Lancer Evo X, japonské Mitsubishi ale projevilo zájem o vytvoření nového nástupce vozu, jehož prodej ovlivnil kurz libry k japonskému jenu. Posledních deset kusů už našlo své vlastníky a další již do prodeje nepůjdou. Dovoz z Japonska, jehož měna se v současnosti těší silnému postavení, totiž vozy rapidně zdražoval.

Havarijní pojištění doplňuje povinné ručení. Jde o volitelné pojištění, které kryje ostatní škody v povinném ručení nezahrnuté. Pojistit se tak můžete proti škodám na svém vlastním vozidle nebo třeba zamezit případné finanční ztrátě při odcizení vozidla.

Britská filiálka automobilky se třemi diamanty ve znaku sice přemýšlela o tom, jak automobilovou ikonu na trhu včetně absence jakékoli marže, ale nakonec své úsilí vzdala. Generální ředitel Mitsubishi UK Lance Bradley se k tomu vyjádřil: „Byli jsme zvyklí Lancery Evo prodávat za 30 tisíc liber, teď bychom museli účtovat zákazníkům dvojnásobek.“

Bradley dodal, že pozornost se soustředí na nástupce a společnost, kterou momentálně vede, by se velmi ráda podílela na jeho přípravách. „Obyčejné“ Mitsubishi Lancer v pořadí deváté generace se objeví za dva roky. Výkonné Evo, říkejme mu klidně XI, přijde pochopitelně o něco později. Tedy s největší pravděpodobností, protože i přes jeho podzimní oznámení, zatím ještě nebylo vedením v Japonsku oficiálně schváleno.

K této otázce Lance Bradley argumentoval pádně:„Spojené království je pro Evo mimořádně důležitým trhem. V našem nejúspěšnějším roce jsme prodali 1.400 jednotek!“ Dosud se ve spojitosti s Evo XI spekulovalo hlavně o hybridu. Ano, přeplňovaný benzinový čtyřválec odejde do historie ve prospěch hybridního pohonu. V tuto chvíli není ale jasné, s jakým druhem agregátu bude elektromotor spojen. Nevylučuje se ani příchod turbodieselu. Skalní fanoušci dvacetileté legendy určitě obracejí oči v sloup.

Zůstane z Eva vůbec ještě něco? „Pravděpodobnější je zachování čtyřdveřového sedanu než přechod k hatchbacku,“ ujistil Bradley.