Titulní obrázek


Mitsubishi Mirage

Mitsubishi nyní představuje model Mirage. Vůz je zástupcem segmentu malých aut. Je drobný, lehký a jednoduchý. Co víc si přát?

Je jasné, že popírá většinu trendů moderní doby, která subkompakty často žene k délce čtyř metrů. Mirage, v Evropě nástupce Coltu, měří na délku 3710 mm. Kdo vybírá auta podle vzhledu, ten o malé Mitsubishi asi ani myšlenkou nezavadí. Pravá síla novinky se ale ukrývá jinde. Pro základní koncepci platí příměr s Nissanem Micra dokonale, interiér ale hraje vyšší ligu.

Japonci se vyhnuli tvarovým přehmatům, takže posádku neutiskuje žádný výstupek. Interiér svým strohým stylem pokukuje po větším a dražším ASX, potěší přesnost zpracování a odolnost použitých materiálů. Kromě vynikajícího využití vnitřního prostoru překvapí i možnosti výbavy u tak jednoduchého auta. Navigace, parkovací kamera, dešťový senzor, bezklíčový vstup a startování neznamenají pro Mirage žádný problém.

Povinné ručení 2012: V letošním roce se ceny povinného ručení dostaly vlivem konkurence na historická minima. Máte-li starší smlouvu, porovnejte si vaši platbu s některou online kalkulaček povinného ručení.

Do Evropy Mirage s výběrem tříválců 1,0/52 kW a 1,2/59 kW dorazí v březnu příštího roku. Jeho nasazení na vysoce konkurenční český trh, který je zvyklý na extrémně nízké ceny aut, ale zatím není jisté. Nechme se tedy překvapit.