Titulní obrázek


Mitsubishi Outlander - jak si stojí proti konkurenci Kia Sorento a Hyundai Santa Fe

Před nedávnem obohatila trh novinka automobilky Mitsubishi - model Outlander. Vůz má stejnou karoserii SUV a znak pohonu 4x4 jako Kia Sorento a Hyundai Santa Fe.

Hledáte nejlevnější povinné ručení pro váš vůz? Využijte Srovnávač pojištění vozidel a ušetřete. Po zadání několika parametrů si můžete vybrat z nabídky více než deseti pojišťoven.

Outlander v trojboji poněkud ztrácí výkonem. Jeho 110 kW stojí proti korejským 145 kW, díky výrazně nižší hmotnosti ale jen mírně zaostává v dynamice a spotřebu paliva v kombinovaném cyklu má dokonce nižší. Základní technika je u všech tří aut shodná, tedy příčně uložený čtyřválcový motor, šestistupňová převodovka a připojitelný pohon zadních kol s rychle reagující mezinápravovou spojkou. V případě Kie se nabízí i kombinace 2,2litrového turbodieselu s pohonem předních kol.

Ve výbavě Outlanderu nechybí klimatizace, tempomat, mlhovky nebo litá kola. Zájemci musí počítat s jednodušším, ovšem funkčním, řešením – s parkováním pomůže pouze kamera. Chybí i vyhřívání sedadel, navíc jsou ovšem xenonové světlomety a bezklíčový vstup. U Mitsubishi se však nepřiplácí za sedmimístný interiér.

Oproti modelům Sorento, Santa Fe je cenově Outlander nejlevnější a má nejbohatší výbavu (proti nižšímu provedení přidává kožené čalounění, vyhřívání sedadel, navigaci, střešní okno). Připlatit se proto dá jen za automat a metalický lak.