Titulní obrázek


Mitsubishi pracuje na novém prémiovém modelu

Mitsubishi v současné době pracuje na žhavé novince - novém prémiovém modelu. Japonská značka v březnu v Ženevě celému světu předvede nový globální model. Auto dokonce dorazí i v letošním roce na trh.

Než si sjednáte pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla, porovnejte povinné ručení jednotlivých pojišťoven. Liší se jednak cenou, ale i výší limitů krytí, sazbami připojištění, přirážkami ke čtvrtletním platbám nebo slevami za sjednání přes internet. Nejlevnější povinné ručení sjednáte online.

O chystané novince zatím nevíme víc, než říká jediná fotka přední části. Trochu připomíná koncept PX-MiEV II, představený před pár týdny v Tokiu, nebo ještě spíš o dva roky starší první PX-MiEV.

Prozatím fotografie připomínají spíše předfaceliftový Outlander. Koncepty PX-MiEV přitom měly být právě ukázkou příští generace většího SUV Mitsubishi. Outlander právě přímo čeká na střídání, o kterém se už dlouho mluví. Ze všech modelů značky je právě Outlander tím globálně nejdůležitějším, má co říct zákazníkům na všech trzích.

Možná se ovšem dočkáme něčeho úplně nového, skromnou nabídku Mitsubishi by nebylo těžké rozšířit o další model. Tisková zpráva slibuje "strategický a inovativní prémiový vůz".

Mitsubishi plánuje do letošního roku obměnit celou svou nabídku a učinit ji atraktivnější v globálním měřítku. CoŽ znamená, že se změní v podstatě všechny její modely.

Velký důraz položí automobilka na ekologicky líbivá pohonná ústrojí. Přestože to není příliš vidět, patří Japonci mezi přední experty na elektromobily, o nichž je jen krůček k plug-in hybridům. Elektromotory nejspíš dostane alespoň jedna verzi od každého budoucího modelu Mitsubishi. Hybridní Outlander máme dokonce potvrzený.