Titulní obrázek


Šéf Mitsubishi France prohlásil, že ministr pro oživení průmyslu je retard

Jean-Claude Debard, šéf francouzské dealerské sítě Mitsubishi, byl kvůli svým výrokům k tamějšímu ministrovi pro oživení průmyslu Arnauda Montebourga odvolán. Debard nazval ministra retardem.

Debard si stěžoval i francouzskému deníku La Provence. Ministr podle něho neví, že automobilový průmysl představuje čtvrtinu příjmů země a desetinu zdejších pracovních míst.Ukazoval hlavně na to, že vedle automobilek sem patří i dodavatelé dílů a další společnosti.

„Tento blbec, retard zvyšuje zelené daně, snižuje povolenou rychlost na okruhu v Paříži a ničí životy motoristů ze všech sociálních vrstev,“ prohlásil o ministrovi Debard.

Havarijní pojištění doplňuje povinné ručení. Jde o volitelné pojištění, které kryje ostatní škody v povinném ručení nezahrnuté. Pojistit se tak můžete proti škodám na svém vlastním vozidle nebo třeba zamezit případné finanční ztrátě při odcizení vozidla.

Krátce po zveřejnění článku deníkem La Provence byl Debard ze své funkce s okamžitou platností odvolán, a to kvůli osobním důvodům. Šéfem Mitsubishi France byl Debard jen zhruba rok. Automobilka Mitsubishi následně vydala prohlášení, ve kterém se za výroky Debarda omluvila.

Ministr Montebourg patří mezi nejvýraznější členy současné francouzské vlády. V létě ostře kritizoval plán koncernu PSA Peugeot-Citroën na zavření továrny Aulnay, tvrdil například, že by automobilka měla spíše uzavřít svůj závod ve Španělsku. Montebourg na sebe také upozornil reportáží televizní stanice BMF TV. Štáb televize totiž svezl v jeho oblíbeném elektromobilu Renault Zoe, který považuje za budoucnost Francie. S automobilem následně jel rychlostí 66 km/h v ulicích Paříže, kde je dovolená pouze padesátka.