Titulní obrázek


Mitsubishi Mirage je podobný modelu Nissan Micra

Na autosalonu v Paříži se představí nový Mitsubishi Mirage. Světovou premiéru měl však už před deseti měsíci. Vůz své zákazníky překvapí určitě kompaktností, nízkou cenou, úsporností, nízkou spotřebou a emise CO2.

Vzhled Mirage připomíná současný Nissan Micra, který je rovněž globálním modelem. Oba automobily mají velice podobnou příď, maska chladiče je však u Micry větší. Mirage je dlouhé 3.710 mm, široké 1.665 mm a vysoké 1.490 mm, rozvor činí 2.450 mm. Prodej Mitsubishi Mirage byl nejprve spuštěn na jaře letošního roku v Thajsku, kde probíhá i jeho výroba.

Zde je nabízen s tříválcem 1,2 MIVEC o výkonu 57 kW v 6000 min-1 a točivém momentu 100 Nm při 4000 min-1, jehož spotřeba paliva má činit 4,5 l/100 km. Motor může být kombinován s pětistupňovým manuálem, nebo s bezstupňovou převodovkou CVT. Na japonském trhu byl prodej zahájen 31. srpna a zdejší provedení Mirage je vybaveno tříválcem 1,0 MIVEC se stop-start systémem, automobilkou nazývaným Auto Stop & Go (AS&G). Motor disponuje výkonem 51 kW (69 k) při 6000 min-1 a točivým momentem 86 Nm při 5000 min-1. Prostřednictvím převodovky INVECS-III CVT jsou poháněna přední kola.

Povinné ručení je zákonné pojištění vozidla, které chrání motoristy před škodami, které mohou způsobit při svých cestách ostatním. Z tohoto pojištění jsou kryty nejenom poškozená vozidla, silnice, domy, ale i škody na zdraví všech účastníků nehody.

Spotřebu paliva pomáhá snižovat nízká hmotnost vozu spolu s propracovanou aerodynamikou a systémy start-stop a rekuperace brzdné energie. Při loňské premiéře Mirage byla uváděna spotřeba paliva okolo 3,3 litru benzinu na 100 km a u sériového japonského modelu je to 3,67 litru benzinu na 100 km. Evropská verze Mitsubishi Mirage bude poháněna tříválcem 1,0 MIVEC se stop-start systémem, ale ve spojení s manuální pětistupňovou převodovkou. Automobilka uvádí, že evropský Mirage s hmotností 845 kg bude mít emise CO2 92 g/km. Prodej na evropském trhu se má rozběhnout v únoru příštího roku.