Titulní obrázek


Mitsubishi Outlander nové generaci je v České republice

Automobilka Mitsubishi má pro Českou republiku výbornou zprávu. Nová generace modelu Outlander již obohatila český automobilový trh. Základní verze vozu s benzinovým motorem se bude prodávat za 599 900 korun. Dražší však budou naftové varianty.

Od debutu kompaktního SUV ASX už uplynuly více než dva roky a za tu dobu se v Česku žádné nové auto této značky neobjevilo. Nový Outlander je tak nejdůležitějším modelem značky. Novinka je o 10 mm kratší než předchozí model, díky lehčí konstrukci šasi ale přišla o celých 150 kg hmotnosti. To se pozitivně projevilo nejen na nižší spotřebě, ale i lepších jízdních vlastnostech. Zkrácením vozu neutrpěl kufr, který nabídne o 335 mm delší ložnou plochu.

Pod kapotou jsou k dostání dva motory. Benzinový 2.0 MIVEC s výkonem 150 koní je ale pouze ceníkovým lákadlem. K dostání je jen s pohonem předních kol a v základní výbavě. Cena u něj startuje na 599 900 korunách.

Hledáte nejlevnější povinné ručení pro váš vůz? Využijte Srovnávač pojištění vozidel a ušetřete. Po zadání několika parametrů si můžete vybrat z nabídky více než deseti pojišťoven.

Drtivá většina zákazníků se proto rozhodne pro naftovou pohonnou jednotku. Jde o 2.2 DI-D s výkonem 150 koní. Pojí se s pohonem všech kol a také buď s manuální nebo automatickou převodovkou. Počítat se tu ale musí s výrazně vyšší cenou, která v základní výbavě začíná na 749 900 korunách. Motor si zaslouží pozornost, protože patří do série 4N1. Ta se poprvé objevila právě ve službách modelu ASX, kde má nižší objem 1,8 litru. Motor má dobrou dynamiku a nízkou spotřebu.

Ve výbavě nechybí sedm airbagů. Lze si připlatit za aktivní tempomat, který umí udržovat bezpečnou vzdálenost za vozidlem jedoucím vpředu. Mezi prvky aktivní bezpečnosti pak najdeme i systém pro jízdu v pruzích nebo pro zmírňování následků nehody.