Titulní obrázek


Mitsubishi Outlander třetí generace

V loňském roce se začala na českém trhu prodávat třetí generace SUV Mitsubishi Outlander. Novinka nás překvapila hlavně velkými změnami z oblasti designu a modernější technice.

Mitsubishi přepracovalo obě nápravy, zmodernizovalo pohon všech kol a po dvou letech inovovalo oba nabízené motory. Základem je benzinový 2,0 MIVEC, který si nově vystačí s ventilovým rozvodem SOHC. Výkon se zvýšil symbolicky ze 108 na 110 kW, prioritou bylo snížení vnitřních ztrát a s tím snížení spotřeby paliva. Benzinový dvoulitr se bude nabízet jen s pohonem předních kol, pětistupňovou manuální převodovkou a v nejnižší výbavě Intense.

Než si sjednáte pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla, porovnejte povinné ručení jednotlivých pojišťoven. Liší se jednak cenou, ale i výší limitů krytí, sazbami připojištění, přirážkami ke čtvrtletním platbám nebo slevami za sjednání přes internet. Nejlevnější povinné ručení sjednáte online.

Turbodiesel 2,2 DI-D už nemá variabilní časování ventilů MIVEC. Automobilka totiž v novém ladění vsadila na masivní průběh točivého momentu v nízkých a středních otáčkách a k tomu stačí změněná geometrie lopatek v turbodmychadle. I bez unikátní techniky dosahuje dieselový čtyřválec stejných 380 Nm, navíc nově ve spektru 1750 až 2500 min-1.

Automatická převodovka je nyní konvenční měničová, pro ni Mitsubishi snižuje momentové maximum na 360 Nm. Vznětový motor má na českém trhu vždy pohon všech kol, šestistupňovou převodovku a systém start-stop.

V základním provedení Intense nechybí dvouzónová klimatizace, tempomat, Bluetooth, parkovací senzory, litá kola, přední mlhovky a mnoho dalšího, prostřední Intense+ přidává třetí řadu sedadel, 18palcová kola, xenonové světlomety, audio Rockford Fosgate, parkovací kameru nebo bezklíčový vstup. O 100 tisíc dražší vrcholná specifikace Instyle má navíc ještě kožené čalounění, vyhřívání sedadel, navigaci a střešní okno. Nízkokompresní turbodiesel po nastartování překvapí příjemným bručením.

České zastoupení vozy dodává v minimální dodací lhůtě. Mitsubishi Outlander začal konkurovat Mazdě CX-5.